Блінкен: “Майбутня зима буде складною для України”

Фото: Bryan R. SMITH /AFP

У Нью-Йорку під час засідання в рамках Генасамблеї ООН міністри закордонних справ країн “Групи семи” порушили питання стратегічної підтримки України в умовах, які можуть стати “найжорстокішими за часи незалежності”. Зокрема, глави МЗС G7+ обговорили плани енергетичної підтримки України.

Про це повідомляє “Голос Америки”. 

У своєму виступі державний секретар США Ентоні Блінкен підкреслив важливість термінового ремонту та заміни зруйнованих російськими атаками енергетичних об’єктів України. Він запевнив, що країни G7+ підтримають Україну упродовж зимового періоду. 

“Сьогодні ми обговоримо, де ми нині перебуваємо, і в якому напрямку маємо терміново рухатися в наступні дні й тижні – щоб поремонтувати та замінити те, що було зруйноване російськими бомбами та ракетами; як захистити різні об’єкти енергомережі; як забезпечити більше енергії для України, енергорозподіл; мобілізувати компанії, аби вони також виконували свою роль; працювати з європейцями та енергетичною мережею в Європі, щоб зробити доступною ще більше енергії для українців”, — зазначив Блінкен.

Він також зауважив, що з початку повномасштабного вторгнення G7+ виділили понад 4 млрд доларів на енергетичні потреби України. Блінкен підкреслив, що росія використовує зиму як зброю, намагаючись підкорити Україну.

Після зустрічі учасники засудили російські атаки на енергетичну інфраструктуру України, які загрожують доступу громадян до електрики, тепла та води в зимові місяці. Міністри також закликали Росію припинити агресію і взяти на себе відповідальність за завдані збитки.

Також більшість присутніх висловили занепокоєння з приводу можливих атак на критичні об’єкти енергетики, які можуть призвести до ядерного інциденту.

Автор: Данило Пєвчев

Читай нас у

Відкрийте більше з Вільні Медіа - Українська громада в США

Підпишіться зараз, щоб продовжити читання та отримати доступ до повного архіву.

Продовжити читання